dacmultimedia.pl

dacmultimedia.pl

Budowa

Budowa

Można wyszczególnić szeroki rodzaj sprzętu, który określany jest mianem słuchawek. Ich podział stanowi charakterystyczną klasyfikację, która wynika z wielorakich czynników. Wśród nich mowa o budowie, jako jednym z wiodących czynników podziału. I tak warto wspomnieć chociażby o słuchawkach otwartych, jakie są tak skonstruowane, że znajdują się one w bliskości uszu.hotel sopot 300m od morza

Pozwala to z jednej strony na dokładne słyszenie, ale także na nieizolowanie całkowite osoby słuchającej od otoczenia. Do tego dochodzi dobra wentylacja ucha, więc jest to model komfortowy nawet do wielogodzinnego, nieustannego słuchania. Kolejny rodzaj to natomiast słuchawki zamknięte. Inaczej mówi się o nich jako o słuchawkach nausznych. Generalnie są one uszczelniające, świetnie przykrywają małżowinę uszną, co pozwala na to, żeby były dobre w zakresie odbioru dźwięku. Są idealne jeżeli mowa o właściwej dynamice. Ponadto nadają się do przenoszenia zarówno niskich, jak i wysokich tonów. Są w pełni zakryte, zatem nie przedostaje się spod nich dźwięk nawet ostro grany i mocno głośny na zewnątrz.

Dlatego też ten rodzaj sprzętu dobrze sprawdza się przykładowo do korzystania w miejscach, gdzie trzeba zachować ciszę, na przykład w środkach masowego transportu, ale też miejscach pracy. Niestety mają one pewien minus w postaci braku wentylacji. To oznacza, że za bardzo przywierają do ucha. Formą pośrednią okazują się słuchawki półotwarte. Opierają się one na zestawieniu paru cech typowych dla słuchawek otwartych oraz słuchawek zamkniętych. Te pierwsze czyli półotwarte okazują się dobre z tego względu, że przenoszą wszelkiego rodzaju tony – od niskich, przez średnie i wysokie. Dodatkowo są one wysokiej jakości, zapewniają bardzo dobry przesył dźwięku. Idealnie nadają się do zastosowania także w telefonach. Do tego warto też wspomnieć o słuchawkach kanałowych, czyli inaczej pchełkach, a więc słuchawkach dousznych.

Są one malutkie, zgrabne, wsuwane do środka ucha. Są one dobre z tego względu, że nie wypadają i dobrze przywierają a dźwięk świetnie dostaje się do ucha. Podobne modele występują nawet w aparatach słuchowych dla ludzi mających problemy ze zmysłem słuchu.

Artykuł napisany przez: